Yönetim Kurulu

A. Rona Yırcalı


(Başkan)


1944 doğumlu olan Rona Yırcalı, lise öğrenimini Robert Kolej’ de tamamladıktan sonra Ekonomi ve İş İdaresi konularında yüksek öğrenimini University of Miami, Amerika Birleşik Devletlerinde yapmıştır.
Halen devam eden görevleri arasında; “Dünya Odalar Federasyonu” (WCF) Onursal Başkanlığı, “Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu” (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri İş Konseyleri Koordinatör Başkanlığı ve “Türk Eğitim Vakfı” (TEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı bulunmaktadır.
Geçmişte yapmış olduğu görevleri arasında; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği” (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, “Balıkesir Sanayi Odası” (BSO) Başkanlığı ve “Yapı ve Kredi Bankası” (YKB) Yönetim Kurulu Başkanlığı bulunmaktadır. Sahip olduğu grup kuruluşlarında, enerji (transformatör, hidroelektrik ve rüzgâr enerjisi), gıda, yem, tekstil, sentetik elyaf üretimi, turizm ve finans sektöründe faaliyet göstermektedir. İngilizce bilen Rona Yırcalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cem Bakioğlu


(Başkan Vekili)


Bakioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu, 1945 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve yüksekokul öğrenimini İzmir’de tamamlayan Bakioğlu, sırasıyla; Hakimiyeti Milliye, St.Joseph, Galatasaray Lisesi, Ticaret Koleji ve İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde okudu. 1973 yılında Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’ni kurdu.
Bakioğlu, 1990’lı yıllarda plastik film, baskı silindiri ve plastik atıklarını yeniden ekonomiye kazandırmak amacıyla kurduğu tesisler ile ambalaj sanayiinde kalitesini ve teknolojisini yükselterek ihracatını geliştirdi.
İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde ağırlıklı olarak ambalaj sektöründe faaliyette olan, bunun dışında medya, inşaat, sigortacılık, bilişim, taşımacılık alanlarında da varlık gösteren bir dizi kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve üyeliğini sürdürmektedir.
1995 yılında yılında Ege Orman Vakfı’nı kurdu ve yaklaşık 9 Milyon fidan dikimini gerçekleştirerek Ege Bölgesi’nin ağaçlandırılmasına katkıda bulundu. Evli ve iki erkek çocuk babası Cem Bakioğlu İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Cem Bakioğlu başta TÜSİAD ve ESİAD olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu ve Kent Hastanesi kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir.

Murat Demirer

 

(Üye)


1940 İzmir Urla doğumlu Murat Demirer, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinin Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bugün DEMİRER Grup şirketleri haricinde ve inşaat sektörü dışındaki diğer birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, EBSO Meclis Üyeliği, TOBB Türkiye Sanayi Odaları Konseyi Başkan Vekilliği İAOSB İdare Komitesi Başkanlığı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanlığı, ESBAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmasının yanı sıra halen Enda Enerji Holding A.Ş. ve Egenda’nın ortağıdır.

Sinan Yırcalı


(Üye)


1981 İstanbul doğumlu olan Sinan Yırcalı, lisans eğitimini 2003 yılında Georgetown University’de finans alanında tamamlamıştır. Washington’da proje finansmanı danışmanlığı veren bir şirkette dört yıl çalıştıktan sonra London Business School’da MBA bölümünü bitirip 2009 yılında Türkiye’ye dönmüştür.
Aile işletmesi olan Yırcalı Holding çatısı altındaki şirketlerin finansman ve muhasebe bölümlerinin yöneticiliğini yapmaktadır.

Ahmet Sırrı Yırcalı


(Üye)
 

Ahmet Sırrı Yırcalı, 1975 İstanbul doğumlu Ahmet Sırrı Yırcalı 1994-1999 -BryantUniversity, A.B.D. İş İdaresi Fakültesi ve Siyasal Bilimler Fakültesi mezunudur. Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TOBB Balıkesir İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Balıkesir Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ege Genç İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olmasının yanı sıra halen Yırcalı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, BEST A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Aza, Balyem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Yersa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Karesi Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Akhisar Enerji A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Gönen HES A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Mortaş Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Balıkesir Dokuma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Pamuk HES A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Tarkem A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi, BEST Elektrik Taahhüt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dalyan Ahmet Ersin

1970 İzmir doğumlu olan Dalyan Ahmet Ersin, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1994-1998 yılları arasında sırasıyla Pınar Süt ve Süt Ürünleri A.Ş ve Eurogold Madencilik A.Ş şirketleri bünyesinde mali işler fonksiyonlarında görev almıştır. 1998-2008 yılları arasında Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük A.Ş ve 2008-2009 yılları arasında Philip Morris International Rusya operasyonunda Operasyon Finans Müdürü görevlerini yerine getirmiştir. 2010 yılından itibaren Enda Enerji Holding bünyesinde yer almakta olup, grubumuzda Mali İşler Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.


(Üye)